ورود به دنیای سرورهای لینوکس

محبوبترین سیستم عامل و همچنین انعطاف پذیرترین سیستم عامل برای پیکربندی سرورهای مناسب میزبانی سایت ، لینوکس میباشد! البته خود لینوکس توزیع های متنوعی را شامل میشود مانند : CentOS ، Ubuntu ، Debian ، Gentoo ، Arch ، Fedora و …

توزیع منتخب برای میزبانی سایت یا هاستینگ ، نسخه CentOs میباشد ، در این توزیع از لینوکس امکان نصب کنترل پنل های هاستینگ مانند CPanel و DirectAdmin فراهم بوده و نیز تنظیمات بسیار زیادی از لحاظ امنیت ، سرعت ، پردازش و … قابل پیاده سازی است.

برای اتصال به سرور ، عموماً از پروکل امن SSH استفاده میشود که برای این کار ابتدا باید نرم افزار محبوب ، کوچک و سبک Putty را دانلود و نصب کنید.

پروتکل SSH ابزاری مناسب برای اتصال به سرور از طریق یک مسیر امن در یک شبکه می باشد این عبارت از نام Secure Shell گرفته شده است که به معنی پوسته امن است. putty ابزاری ساده برای استفاده از این پروتکل است ، استفاده نا آگاهانه از این ابزار ممکن است صدمات جبران ناپذیری به سرور و سایت ها ی روی آن وارد آورد.

سرور لینوکس ، پورت ssh ، برنامه Putty

در پنجره باز شده در قسمت Hostname or IPaddress آدرس IP سرور خود و پورت SSH را تایپ میکنیم

اتصال به سرور لینوکس با putty

در مقابل Login as ، نام کاربری را نوشته و Enter را میزنیم ، سپس رمز (پسورد) از ما خواسته خواهد شد ، دقت کنید که در مقابل رمز هرآنچه که تایپ میکنیم چیزی نمایش داده نخواهد شد ، با دقت تایپ کرده و Enter را میفشاریم و در صورت درست بودن اطلاعات وارد مدیریت سرور لینوکس میشویم …

نگارش و انتشار توسط کسری عاشقی

فعال در زمینه های : برنامه نویسی پویا تحت وب ، توسعه و طراحی وب ، توسعه و طراحی اپلیکیشن های موبایلی ، گرافیک وب

دیدگاه شما

ایمیل شما نزد ما محفوظ خواهد بود.