آشنایی با تصویرسازی و گرافیک وب

طراحی سایت را میتوان از یک نظر به ۲ بخش تقسیم بندی کرد که هرکدام از آن ها دارای اهمیت بالایی است

بخش اول آن مربوط به کدنویسی و کارهای بک اند (پشت پرده) میشود که توسط کدنویس وب انجام میشود

بخش دوم آن ظاهر سایت یا همان گرافیک سایت است که توسط یک گرافیک کار متخصص انجام میشود

 

گرافیک وب

 

این دو بخش بسیار وابسته به هم میباشد و هرکدام در جایگاه خود دارای اهمیت بسیار بالایی است. یک سایت هرچه قدر هم که دارای کدنویسی بسیار خوب و مناسبی باشد و بهترین مهارت های کد نویسی در آن استفاده شده باشد اگر گرافیک همگام و هم سطح آن را نداشته باشد نمیتواند به موفقیت چشم گیری برسد زیرا:

مهمترین دلیل این امر کابران سایت هستند. کاربران در اولین نگاه به سایت و ورود به آن به ظاهر آن توجه می کنند اگر سایت دارای گرافیکی جذاب و کاربر پسند باشد میتواند کاربر را به خود جذب کند در غیر این صورت با وجود کدنویسی قوی باز هم کاربر ترغیب به استفاده از آن نمی شود.

گرافیک وب :

طراحی قالب ، نوع چیدمان مطالب ، نحوه کنار هم قرار گرفتن مطالب ،نحوه استفاده و ترکیب رنگ ها ، نوع قلم ، اندازه و رنگ قلم، نحوه نمایش تصاویر،تبلیغات و… را در کنار هم گرافیک وب میگویند.

 

گرافیک وب

 

اهمیت گرافیک وب :

گرافیک وب یکی ار مباحث جدید در طراحی وب دنیا است که متاسفانه در کشور ما هنوز جایگاه خود را پبدا نکرده است این در حالی است که یکی از راه های مهم برای جذب مخاطب و حفظ آن در سایت گرافیک وب محسوب میشود چون کاربران به ظاهر و گرافیک سایت در دید اول بسیار اهمیت میدهند و در انتخاب خود به آن توجه ویژه میکنند

در کل میتوان گفت برای این که یک وب سایت بتواند موفق شود باید علاوه بر کدنویسی بسیار مناسب و قوی دارای  یک گرافیک مناسب با آن و هم سطح با آن باشد تا در جذب مخاطب و نگه داشتن آن به خوبی عمل کند

 

نگارش و انتشار توسط ابراهیم عادلی

فعال در زمینه های : طراحی رابط کاربری UI ، توسعه و طراحی وب ، تولید محتوی مارکتینگ گوگل

دیدگاه شما

ایمیل شما نزد ما محفوظ خواهد بود.